فواید گل‌خزه

اگه علاقمند به گل و گیاه باشید، حتما در منزل یا محل کار تعدادی گل و گیاه بزرگ و کوچک دارید و شاید در مورد گل‌خزه یا کوکداما چیزهایی شنیده باشید؛
یک هنر نگهداری گل و گیاه که ریشه‌ی ژاپنی داره که در این روش بجای نگهدادی گلدان‌های پلاستیکی یا گلدان‌های سنگین و شکستنی سفالی، می‌توانید از گل‌خزه که یک اثر هنریدزیباست و از خزه درست میشه استفاده کنید.

گل‌خزه یا همون کوکِداما (لغت ژاپنی) در میان عاشقان گل و گیاه رواج بسیاری دارد. از یک طرف حافظ محیط زیست است و طبیعی‌است و از طرفی نه میشکند و نه خاکی از آن بیرون میریزد.
گل خزه مزایای بسیاری دارد که در این مقاله به چند مورد آن میپردازیم.

مزایای گل‌خزه:

نگهداری آسان؛

اینکه وجود گل و گیاه و سرسبزی در منزل و محل کار، موجب نشاط و آرامش می‌شود غیر قابل انکار است ولی خیلی وقت‌ها نگهداری گیاهان برای افرادی که تجربه و تخصص کمی در شناخت و مراقبت از گیاهان دارند موجب پژمردگی و از بین رفتن گیاهان و باعث دلسردی و احساس گناه افراد می‌شود. حال آنکه گل‌خزه با شیوه‌ی نگهداری بسیار ساده، این مشکل را برطرف نموده و طراوت و سرسبزی ماندگار را برای شما علاقمندان به گل و گیاه تضمین می‌نماید.

گل‌خزه آلودگی ندارد؛
یکی دیگر از دغدغه‌های معمول افرادی که گیاهان خود را به روش سنتی و درون گلدتن نگهداری میکنند، آلودگی ناشی از خاک گلدان، وجود کرم و حشرات موجود در خاک گلدان و یا بیرون ریختن خاک از گلدان است که این اتفاق نیز در گل‌خزه بصورت صددرصد حل شده و هیچگونه آلودگی در گل‌خزه وجود ندارد و به هیچ عنوان ایجاد آلرژی نمیکند و خاکی از آن نمیریزد و اثری از کرم و هزارپا و حشرات خاکی در آن نیست. در واقع گل‌خزه تمیزترین روش نگهداری گل و گیاه است. 

گل‌خزه، هم آویزی و هم رومیزی است؛
ساختار گل‌خزه به گونه‌ایست که میتوان آنرا در هر فضایی از منزل، دفتر کار و یا اماکن تجاری و حتی مکانهای روباز همچون تراس و پاسیو بصورت رومیزی و یا بصورت آویز  نگهداری کرد. کافیست گل‌خزه را با مقداری نخ یا طناب ( مثلا نخ ماهیگیری که بی رنگ است) از جای دلخواه آویزان نمایید.

گل‌خزه ضد ضربه است؛
نکته‌ی دیگر آنکه گل‌خزه در برابر ضربه یا در اثر افتادن ناگهانی مقاومت بسیار بالایی دارد و اگر از ارتفاعی ناگهان به زمین بیفتد نه تنها به جایی صدمه نمیزند و باعث شکستگی و خرابی نمی‌شود بلکه گیاه نیز آسیبی نمیبیند! ( این موارد به تعدد در مراکز تجاری دیده شده)

گل‌خزه یک اثر هنریست؛

زیبایی گل‌ و گیاه به تنهایی کافی نیست، به همین منظور افراد معمولا پس از خرید گل و گیاه اقدام به خرید گلدانی زیبا و شکیل و متناسب با گیاه خود می‌نمایند، ولی کمتر گلدانی را می‌توان یافت که یک اثر هنری و سفارشی باشد..
از آنجاییکه گل‌خزه، کاملا توسط دست ساخته می‌شود یک هنر دستساز است و جالب آنکه نخ‌های رنگارنگ و زیبایی که بصورت هندسی بافته می‌شود را خود مشتریان با رنگ دلخواه خود انتخاب می‌نمایند و در واقع گل‌خزه یک هنر سفارشی است که نوع گیاه و سایز آن و رنگ نخ و تمام متعلقات و باکس چوبی و ..‌. را خود مشتری انتخاب می‌نماید و با بهترین کیفیت تحویل میگیرد.

گل‌خزه یک هدیه‌ی خاص و ماندگار است؛

گل‌ها همیشه بعنوان یک هدیه‌ی زیبا در مناسبت‌های مختلف مورد استفاده قرار میگیرند، چه بهتر که این هدیه با گل‌خزه که خاص و متفاوت و در عین حال ماندگارتره جایگزین بشه و مطمئنا هدیه گیرنده هم گل‌خزه را در جایی جلوی چشم خودش قرار می‌دهد و این باعث یادآوری هر روزه‌ی هدیه دهنده برای او میگردد.

گل‌خزه ضمانت و پشتیبانی دارد؛

در زمینه‌ی کیفیت، تمام محصولات گل‌خزه ضمانت سلامت ریشه و برگ دارند و تا یکسال از تاریخ خرید امکان پشیبانی و پاسخگویی برای مشتریان عزیز و رفع مشکلات احتمالی در زمینه‌ی نگهداری از گل‌خزه فراهم شده است تا با خیالی آسوده محصولات گل‌خزه را برای خود و یا عزیزانتان انتخاب کنید.

برای اطلاعات بیشتر و دیدن نمونه‌های گل‌خزه میتوانید به وبسایت
www.golkhazeh.com

مراعه نمایید و یا golkhazeh را در شبکه‌های اجتماعی جستجو کنید.

سبز باشید و برقرار🍀